VS-30BQ100GPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-30BQ100GPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-30BQ100GPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-30BQ100GPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Number Of Pins:
2
Forward Current:
4 A
Peak Reverse Current:
100 µA
Max Reverse Voltage (DC):
100 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
800 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-30BQ100GPBF.pdf
Qty:
392 In Stock
Applications:
Broadband Fixed Line Access Factory Automation & Control Wearables (non-medical)
Case/Package:
SMC
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
900 MV
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
3 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
100 V