VS-HFA08TB60STRLP
Part Number:
VS-HFA08TB60STRLP
Datasheet:
VS-HFA08TB60STRLP Datasheet PDF
More Information:
VS-HFA08TB60STRLP More Information
Surface Mount
Height:
4.83 Mm
Forward Current:
8 A
Reverse Voltage:
600 V
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
60 A
Datasheet:
VS-HFA08TB60STRLP.pdf
Qty:
185 In Stock
Applications:
Building Automation Electronic Point Of Sale (EPOS) Wearables (non-medical)
Width:
11.3 Mm
Length:
10.67 Mm
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
2.1 V
Max Surge Current:
60 A
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
60 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V