VS-HFA25TB60SPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-HFA25TB60SPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-HFA25TB60SPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-HFA25TB60SPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Height:
4.83 Mm
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
2 V
Max Surge Current:
225 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
225 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-HFA25TB60SPBF.pdf
Qty:
573 In Stock
Applications:
Datacom Module Building Automation Mobile Phones
Width:
9.65 Mm
Length:
10.67 Mm
Recovery Time:
75 Ns
Forward Current:
25 A
Reverse Voltage:
600 V
Peak Reverse Current:
20 µA
Reverse Recovery Time:
75 Ns
Average Rectified Current:
25 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
225 A