VS-HFA08SD60STRLP
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-HFA08SD60STRLP
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-HFA08SD60STRLP Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-HFA08SD60STRLP More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Case/Package:
TO-252-3
Number Of Pins:
3
Reverse Voltage:
600 V
Peak Reverse Current:
5 µA
Reverse Recovery Time:
55 Ns
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-HFA08SD60STRLP.pdf
Qty:
552 In Stock
Applications:
Appliances Power Delivery Gaming
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Recovery Time:
55 Ns
Forward Current:
8 A
Max Surge Current:
60 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
60 A