VS-HFA15TB60SPBF
Part Number:
VS-HFA15TB60SPBF
Datasheet:
VS-HFA15TB60SPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-HFA15TB60SPBF More Information
Mount:
Surface Mount
Height:
4.83 Mm
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
2 V
Max Surge Current:
150 A
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
150 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V
Datasheet:
VS-HFA15TB60SPBF.pdf
Qty:
105 In Stock
Applications:
Hybrid, Electric & Powertrain Systems Medical Portable Electronics
Width:
9.65 Mm
Length:
10.67 Mm
Recovery Time:
60 Ns
Forward Current:
15 A
Reverse Voltage:
600 V
Peak Reverse Current:
10 µA
Reverse Recovery Time:
60 Ns
Average Rectified Current:
15 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
150 A