VS-20L15TSTRRPBF
Part Number:
VS-20L15TSTRRPBF
Datasheet:
VS-20L15TSTRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-20L15TSTRRPBF More Information
Case/Package:
D2PAK
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
520 MV
Peak Reverse Current:
10 MA
Max Reverse Voltage (DC):
15 V
Max Operating Temperature:
125 °C
Max Reverse Leakage Current:
10 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
15 V
Datasheet:
VS-20L15TSTRRPBF.pdf
Qty:
346 In Stock
Applications:
Appliances Building Automation Wearables (non-medical)
Forward Current:
20 A
Max Surge Current:
700 A
Average Rectified Current:
20 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
700 A