VS-20ETF06STRRPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-20ETF06STRRPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-20ETF06STRRPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-20ETF06STRRPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
1.67 V
Max Surge Current:
300 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Natural Thermal Resistance:
0.9 °C/W
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-20ETF06STRRPBF.pdf
Qty:
631 In Stock
Applications:
Appliances Electronic Point Of Sale (EPOS) Tablets
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Recovery Time:
160 Ns
Forward Current:
20 A
Reverse Voltage:
600 V
Peak Reverse Current:
100 µA
Reverse Recovery Time:
60 Ns
Average Rectified Current:
20 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
300 A