VS-HFA08SD60STRRP
Part Number:
VS-HFA08SD60STRRP
Datasheet:
VS-HFA08SD60STRRP Datasheet PDF
More Information:
VS-HFA08SD60STRRP More Information
Case/Package:
TO-252-3
Reverse Voltage:
600 V
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V
Datasheet:
VS-HFA08SD60STRRP.pdf
Qty:
325 In Stock
Applications:
Datacom Module Test & Measurement Enterprise Projectors
Forward Current:
8 A
Max Surge Current:
60 A
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
60 A