VS-20TQ045STRRPBF
Part Number:
VS-20TQ045STRRPBF
Datasheet:
VS-20TQ045STRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-20TQ045STRRPBF More Information
Average Rectified Current:
20 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
Datasheet:
VS-20TQ045STRRPBF.pdf
Qty:
963 In Stock
Applications:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Forward Current:
20 A
Peak Reverse Current:
2.7 MA
Max Reverse Voltage (DC):
45 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Reverse Leakage Current:
2.7 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
45 V