VS-20L15TSTRLPBF
Part Number:
VS-20L15TSTRLPBF
Datasheet:
VS-20L15TSTRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-20L15TSTRLPBF More Information
Case/Package:
TO-263-3
Contact Plating:
Tin
Max Surge Current:
700 A
Average Rectified Current:
20 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
700 A
Datasheet:
VS-20L15TSTRLPBF.pdf
Qty:
270 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Motor Drives Tablets
Forward Current:
20 A
Peak Reverse Current:
10 MA
Max Reverse Voltage (DC):
15 V
Max Operating Temperature:
125 °C
Max Reverse Leakage Current:
10 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
15 V