VS-10ETF06SPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-10ETF06SPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-10ETF06SPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-10ETF06SPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Height:
3.69 Mm
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
3
Forward Current:
10 A
Reverse Voltage:
600 V
Peak Reverse Current:
100 µA
Reverse Recovery Time:
145 Ns
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
160 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-10ETF06SPBF.pdf
Qty:
476 In Stock
Applications:
Datacom Module Factory Automation & Control Enterprise Machine
Width:
9.08 Mm
Length:
10.16 Mm
Recovery Time:
50 Ns
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
1.2 V
Max Surge Current:
160 A
Element Configuration:
Common Anode
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
150 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V