VS-10TQ035STRRPBF
Part Number:
VS-10TQ035STRRPBF
Datasheet:
VS-10TQ035STRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10TQ035STRRPBF More Information
Case/Package:
TO-263-3
Forward Current:
10 A
Peak Reverse Current:
2 MA
Max Reverse Voltage (DC):
35 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
2 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
35 V
Datasheet:
VS-10TQ035STRRPBF.pdf
Qty:
132 In Stock
Applications:
Building Automation Power Delivery Portable Electronics
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Max Surge Current:
1.05 KA
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-55 °C