VS-30WQ03FNPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-30WQ03FNPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-30WQ03FNPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-30WQ03FNPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Height:
2.39 Mm
Case/Package:
DPAK
Forward Current:
3.5 A
Max Surge Current:
535 A
Element Configuration:
Common Anode
Average Rectified Current:
3.5 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Reverse Leakage Current:
2 MA
Peak Non-Repetitive Surge Current:
535 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-30WQ03FNPBF.pdf
Qty:
267 In Stock
Applications:
Aerospace & Defense Power Delivery Enterprise Projectors
Width:
6.22 Mm
Length:
6.73 Mm
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
450 MV
Peak Reverse Current:
2 MA
Max Reverse Voltage (DC):
30 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Natural Thermal Resistance:
4.7 °C/W
Max Forward Surge Current (Ifsm):
535 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
30 V