VS-10WQ045FNTRRPBF
Part Number:
VS-10WQ045FNTRRPBF
Datasheet:
VS-10WQ045FNTRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10WQ045FNTRRPBF More Information
Case/Package:
TO-252-3
Forward Current:
10 A
Max Surge Current:
400 A
Element Configuration:
Common Anode
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
400 A
Datasheet:
VS-10WQ045FNTRRPBF.pdf
Qty:
988 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Test & Measurement Home Theater & Entertainment
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
630 MV
Peak Reverse Current:
1 MA
Max Reverse Voltage (DC):
45 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
1 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
45 V