VS-10TQ035STRLPBF
Part Number:
VS-10TQ035STRLPBF
Datasheet:
VS-10TQ035STRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10TQ035STRLPBF More Information
Case/Package:
TO-263-3
Forward Current:
10 A
Peak Reverse Current:
2 MA
Max Reverse Voltage (DC):
35 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
2 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
35 V
Datasheet:
VS-10TQ035STRLPBF.pdf
Qty:
940 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Pro Audio, Video & Signage Tablets
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Max Surge Current:
1.05 KA
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-55 °C