VS-30WQ03FNTRPBF
Part Number:
VS-30WQ03FNTRPBF
Datasheet:
VS-30WQ03FNTRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-30WQ03FNTRPBF More Information
Surface Mount
Termination:
SMD/SMT
Number Of Pins:
2
Forward Voltage:
350 MV
Peak Reverse Current:
2 MA
Max Reverse Voltage (DC):
30 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Reverse Leakage Current:
2 MA
Peak Non-Repetitive Surge Current:
535 A
Datasheet:
VS-30WQ03FNTRPBF.pdf
Qty:
519 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Motor Drives Gaming
Packaging:
Cut Tape
Case/Package:
DPAK
Forward Current:
3.5 A
Max Surge Current:
535 A
Average Rectified Current:
3.5 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
535 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
30 V