VS-20ETF06SPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-20ETF06SPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-20ETF06SPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-20ETF06SPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Height:
4.83 Mm
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
2
Forward Voltage:
1.3 V
Max Surge Current:
300 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Natural Thermal Resistance:
0.9 °C/W
Peak Non-Repetitive Surge Current:
300 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-20ETF06SPBF.pdf
Qty:
499 In Stock
Applications:
Body Electronics & Lighting Building Automation Gaming
Width:
9.65 Mm
Length:
10.67 Mm
Recovery Time:
160 Ns
Forward Current:
20 A
Reverse Voltage:
600 V
Peak Reverse Current:
100 µA
Reverse Recovery Time:
160 Ns
Average Rectified Current:
20 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
300 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V