VS-30WQ03FNTRRPBF
Part Number:
VS-30WQ03FNTRRPBF
Datasheet:
VS-30WQ03FNTRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-30WQ03FNTRRPBF More Information
Case/Package:
TO-252-3
Forward Current:
3.5 A
Peak Reverse Current:
2 MA
Max Reverse Voltage (DC):
30 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Reverse Leakage Current:
2 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
30 V
Datasheet:
VS-30WQ03FNTRRPBF.pdf
Qty:
698 In Stock
Applications:
Infotainment & Cluster Industrial Transport (non-car & Non-light Truck) Wearables (non-medical)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Max Surge Current:
535 A
Average Rectified Current:
3.5 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
535 A