VS-12TQ035SPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-12TQ035SPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-12TQ035SPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-12TQ035SPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Current Rating:
15 A
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
710 MV
Peak Reverse Current:
1.75 MA
Max Reverse Voltage (DC):
35 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Reverse Leakage Current:
1.75 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
35 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-12TQ035SPBF.pdf
Qty:
350 In Stock
Applications:
Wireless Infrastructure Factory Automation & Control Data Storage
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
3
Forward Current:
15 A
Max Surge Current:
990 A
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
15 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
990 A