VS-12TQ035STRRPBF
Part Number:
VS-12TQ035STRRPBF
Datasheet:
VS-12TQ035STRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-12TQ035STRRPBF More Information
Case/Package:
TO-263-3
Forward Current:
15 A
Peak Reverse Current:
1.75 MA
Max Reverse Voltage (DC):
35 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Reverse Leakage Current:
1.75 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
35 V
Datasheet:
VS-12TQ035STRRPBF.pdf
Qty:
776 In Stock
Applications:
Datacom Module Grid Infrastructure Connected Peripherals & Printers
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Max Surge Current:
990 A
Average Rectified Current:
15 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
990 A