VS-18TQ045STRLPBF
Part Number:
VS-18TQ045STRLPBF
Datasheet:
VS-18TQ045STRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-18TQ045STRLPBF More Information
Case/Package:
D2PAK
Forward Current:
18 A
Max Surge Current:
1.8 KA
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
18 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
1.8 KA
Datasheet:
VS-18TQ045STRLPBF.pdf
Qty:
483 In Stock
Applications:
Body Electronics & Lighting Factory Automation & Control Connected Peripherals & Printers
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Forward Voltage:
720 MV
Peak Reverse Current:
2.5 MA
Max Reverse Voltage (DC):
45 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
2.5 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
45 V