VS-HFA15TB60STRLP
Part Number:
VS-HFA15TB60STRLP
Datasheet:
VS-HFA15TB60STRLP Datasheet PDF
More Information:
VS-HFA15TB60STRLP More Information
D2PAK
Number Of Pins:
3
Reverse Voltage:
600 V
Peak Reverse Current:
10 µA
Reverse Recovery Time:
60 Ns
Average Rectified Current:
15 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Datasheet:
VS-HFA15TB60STRLP.pdf
Qty:
799 In Stock
Applications:
Infotainment & Cluster Electronic Point Of Sale (EPOS) PC & Notebooks
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Recovery Time:
60 Ns
Forward Voltage:
2 V
Max Surge Current:
150 A
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
150 A