VS-6TQ035STRRPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-6TQ035STRRPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-6TQ035STRRPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-6TQ035STRRPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Case/Package:
TO-263-3
Forward Current:
6 A
Peak Reverse Current:
800 µA
Max Reverse Voltage (DC):
35 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
800 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
35 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-6TQ035STRRPBF.pdf
Qty:
177 In Stock
Applications:
Datacom Module Lighting Data Storage
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Max Surge Current:
690 A
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
6 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
690 A