VS-8TQ080STRRPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-8TQ080STRRPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-8TQ080STRRPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-8TQ080STRRPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Case/Package:
TO-263-3
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
880 MV
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
850 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-8TQ080STRRPBF.pdf
Qty:
212 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Factory Automation & Control Mobile Phones
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Forward Current:
8 A
Peak Reverse Current:
550 µA
Max Reverse Voltage (DC):
80 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
850 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
80 V