V10P10HM3/86A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
V10P10HM3/86A
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
V10P10HM3/86A Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
V10P10HM3/86A More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
680 MV
Peak Reverse Current:
150 µA
Max Reverse Voltage (DC):
100 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Reverse Leakage Current:
150 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
100 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
V10P10HM3/86A.pdf
Qty:
343 In Stock
Applications:
Wireless Infrastructure Building Automation Connected Peripherals & Printers
Number Of Pins:
3
Forward Current:
10 A
Max Surge Current:
180 A
Element Configuration:
Common Anode
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
180 A