VS-HFA25TB60-N3
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-HFA25TB60-N3
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-HFA25TB60-N3 Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-HFA25TB60-N3 More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Through Hole
Height:
8.76 Mm
Case/Package:
TO-220-2
Forward Current:
25 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
225 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-HFA25TB60-N3.pdf
Qty:
460 In Stock
Applications:
Datacom Module Lighting Home Theater & Entertainment
Width:
4.57 Mm
Length:
10.54 Mm
Number Of Pins:
2
Peak Reverse Current:
20 µA
Reverse Recovery Time:
75 Ns
Average Rectified Current:
25 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V