SRP100B-E3/73
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
SRP100B-E3/73
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
SRP100B-E3/73 Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
SRP100B-E3/73 More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Through Hole
Recovery Time:
100 Ns
Max Surge Current:
30 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
100 V
Max Operating Temperature:
125 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
30 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
SRP100B-E3/73.pdf
Qty:
196 In Stock
Applications:
Appliances Factory Automation & Control Enterprise Projectors
Packaging:
Tape & Box (TB)
Number Of Pins:
2
Peak Reverse Current:
10 µA
Reverse Recovery Time:
100 Ns
Average Rectified Current:
1 A
Min Operating Temperature:
-50 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
100 V