V8PAL45HM3/I
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
V8PAL45HM3/I
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
V8PAL45HM3/I Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
V8PAL45HM3/I More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Packaging:
Cut Tape
Contact Plating:
Tin
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
4 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
V8PAL45HM3/I.pdf
Qty:
555 In Stock
Applications:
Wired Networking Medical Tablets
Weight:
32.006612 Mg
Number Of Pins:
2
Forward Current:
8 A
Max Reverse Voltage (DC):
45 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
45 V