SB15H45-E3/73
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
SB15H45-E3/73
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
SB15H45-E3/73 Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
SB15H45-E3/73 More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Through Hole
Forward Current:
15 A
Peak Reverse Current:
300 µA
Max Reverse Voltage (DC):
45 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
300 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
45 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
SB15H45-E3/73.pdf
Qty:
526 In Stock
Applications:
Wireless Infrastructure Medical TV
Case/Package:
P
Max Surge Current:
300 A
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
7 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
300 A