VS-8TQ080STRLPBF
Part Number:
VS-8TQ080STRLPBF
Datasheet:
VS-8TQ080STRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-8TQ080STRLPBF More Information
Mount:
Surface Mount
Case/Package:
D2PAK
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
880 MV
Peak Reverse Current:
550 µA
Max Reverse Voltage (DC):
80 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Natural Thermal Resistance:
0.58 °C/W
Peak Non-Repetitive Surge Current:
850 A
Datasheet:
VS-8TQ080STRLPBF.pdf
Qty:
392 In Stock
Applications:
Appliances Medical Mobile Phones
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Forward Current:
8 A
Max Surge Current:
850 A
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Reverse Leakage Current:
550 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
80 V