VS-8TQ100STRRPBF
Part Number:
VS-8TQ100STRRPBF
Datasheet:
VS-8TQ100STRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-8TQ100STRRPBF More Information
Mount:
Surface Mount
Case/Package:
D2PAK
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
880 MV
Peak Reverse Current:
550 µA
Max Reverse Voltage (DC):
100 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Natural Thermal Resistance:
0.5 °C/W
Peak Non-Repetitive Surge Current:
850 A
Datasheet:
VS-8TQ100STRRPBF.pdf
Qty:
583 In Stock
Applications:
Wired Networking Building Automation Mobile Phones
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Forward Current:
8 A
Max Surge Current:
850 A
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Reverse Leakage Current:
550 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
100 V