SS10PH10HM3/86A
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
SS10PH10HM3/86A
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
SS10PH10HM3/86A Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
SS10PH10HM3/86A More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Number Of Pins:
3
Forward Current:
10 A
Max Surge Current:
20 A
Element Configuration:
Common Anode
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
100 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
SS10PH10HM3/86A.pdf
Qty:
905 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Medical Mobile Phones
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
880 MV
Peak Reverse Current:
Max Reverse Voltage (DC):
100 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
200 A