VS-8TQ100STRLPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-8TQ100STRLPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-8TQ100STRLPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-8TQ100STRLPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Height:
4.83 Mm
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
880 MV
Peak Reverse Current:
550 µA
Max Reverse Voltage (DC):
100 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
550 µA
Peak Non-Repetitive Surge Current:
850 A
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-8TQ100STRLPBF.pdf
Qty:
795 In Stock
Applications:
Datacom Module Medical Tablets
Width:
9.65 Mm
Length:
10.67 Mm
Case/Package:
D2PAK
Forward Current:
8 A
Max Surge Current:
850 A
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
850 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
100 V