MBRB7H60-E3/45
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
MBRB7H60-E3/45
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
MBRB7H60-E3/45 Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
MBRB7H60-E3/45 More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Number Of Pins:
3
Element Configuration:
Common Cathode
Average Rectified Current:
7.5 A
Min Operating Temperature:
-65 °C
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
MBRB7H60-E3/45.pdf
Qty:
811 In Stock
Applications:
Wired Networking Pro Audio, Video & Signage Tablets
Case/Package:
TO-263-3
Forward Voltage:
870 MV
Max Reverse Voltage (DC):
60 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
150 A