HKQ0603U15NH-T
manufacturer:
TAIYO YUDEN
Description:
Category:
Inductors, Coils, Chokes
Specifications
Part Number:
HKQ0603U15NH-T
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
HKQ0603U15NH-T Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
HKQ0603U15NH-T More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion Is One Of The Distributors. Wide Range Of Applications.
Depth:
330 µm
Length:
630 µm
Min Width:
270 µm
Tolerance:
3 %
Inductance:
15 NH
Min Length:
570 µm
Core Material:
Ceramic
Max DC Current:
220 MA
Military Standard:
Not
Self Resonant Frequency:
2.6 GHz
Min Operating Temperature:
-55 °C
Products Category:
Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Datasheet:
HKQ0603U15NH-T.pdf
Qty:
716 In Stock
Applications:
Wired Networking Building Automation Connected Peripherals & Printers
Height:
300 µm
Max Width:
330 µm
Packaging:
Tape And Reel
DC Current:
220 MA
Max Length:
630 µm
Case/Package:
0201
Current Rating:
220 MA
Test Frequency:
500 MHz
DC Resistance (DCR):
890 MΩ
Max Operating Temperature:
125 °C