HKQ0603U6N8H-T
Part Number:
HKQ0603U6N8H-T
Datasheet:
HKQ0603U6N8H-T Datasheet PDF
More Information:
HKQ0603U6N8H-T More Information
Depth:
270 µm
Tolerance:
3 %
Inductance:
6.8 NH
Core Material:
Ceramic
Max DC Current:
305 MA
Military Standard:
Not
Self Resonant Frequency:
4.8 GHz
Min Operating Temperature:
-55 °C
Datasheet:
HKQ0603U6N8H-T.pdf
Qty:
601 In Stock
Applications:
Wireless Infrastructure Factory Automation & Control TV
Height:
300 µm
Max Width:
330 µm
Packaging:
Tape And Reel
DC Current:
305 MA
Current Rating:
305 MA
Test Frequency:
500 MHz
DC Resistance (DCR):
550 MΩ
Max Operating Temperature:
125 °C