HKQ0603U2N2S-T
manufacturer:
TAIYO YUDEN
Description:
Category:
Inductors, Coils, Chokes
Specifications
Part Number:
HKQ0603U2N2S-T
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
HKQ0603U2N2S-T Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
HKQ0603U2N2S-T More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion Is One Of The Distributors. Wide Range Of Applications.
Mount:
Surface Mount
Height:
330 µm
Max Width:
330 µm
Shielding:
Unshielded
Max Length:
630 µm
Case/Package:
0201
Current Rating:
500 MA
DC Resistance (DCR):
200 MΩ
Self Resonant Frequency:
10 GHz
Min Operating Temperature:
-55 °C
Products Category:
Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Datasheet:
HKQ0603U2N2S-T.pdf
Qty:
241 In Stock
Applications:
Width:
304.8 µm
Length:
609.6 µm
Min Width:
270 µm
Inductance:
2.2 NH
Min Length:
570 µm
Core Material:
Ferrite
Test Frequency:
500 MHz
Height - Seated (Max):
Max Operating Temperature:
125 °C