HKQ0603W12NJ-T
Part Number:
HKQ0603W12NJ-T
Datasheet:
HKQ0603W12NJ-T Datasheet PDF
More Information:
HKQ0603W12NJ-T More Information
Mount:
Surface Mount
330 µm
Shielding:
Unshielded
Inductance:
12 NH
Core Material:
Ferrite
Test Frequency:
500 MHz
Height - Seated (Max):
330.2 µm
Max Operating Temperature:
125 °C
Datasheet:
HKQ0603W12NJ-T.pdf
Qty:
662 In Stock
Applications:
Hybrid, Electric & Powertrain Systems Lighting Data Storage
Width:
304.8 µm
270 µm
Tolerance:
5 %
Current Rating:
220 MA
DC Resistance (DCR):
850 MΩ
Self Resonant Frequency:
3 GHz
Min Operating Temperature:
-55 °C