HKQ0603U2N6C-T
Part Number:
HKQ0603U2N6C-T
Datasheet:
HKQ0603U2N6C-T Datasheet PDF
More Information:
HKQ0603U2N6C-T More Information
Current Rating:
405 MA
DC Resistance (DCR):
300 MΩ
Self Resonant Frequency:
10 GHz
Min Operating Temperature:
-55 °C
Datasheet:
HKQ0603U2N6C-T.pdf
Qty:
209 In Stock
Applications:
Building Automation Electronic Point Of Sale (EPOS) Home Theater & Entertainment
Length:
609.6 µm
Inductance:
2.6 NH
Test Frequency:
500 MHz
Height - Seated (Max):
Max Operating Temperature:
125 °C