HKQ0603W1N9C-T
Part Number:
HKQ0603W1N9C-T
Datasheet:
HKQ0603W1N9C-T Datasheet PDF
More Information:
HKQ0603W1N9C-T More Information
Current Rating:
610 MA
DC Resistance (DCR):
140 MΩ
Self Resonant Frequency:
10 GHz
Min Operating Temperature:
-55 °C
Datasheet:
HKQ0603W1N9C-T.pdf
Qty:
510 In Stock
Applications:
Appliances Building Automation Data Storage
Length:
609.6 µm
Inductance:
1.9 NH
Test Frequency:
500 MHz
Height - Seated (Max):
Max Operating Temperature:
125 °C