PE-0402CC5N6STT
manufacturer:
PulseLarsen Antenna
Description:
Category:
Inductors, Coils, Chokes
Specifications
Part Number:
PE-0402CC5N6STT
Manufacturer:
PulseLarsen Antenna
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
PE-0402CC5N6STT Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
PE-0402CC5N6STT More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Manufacturer: PulseLarsen Antenna. Tanssion Is One Of The Distributors. Wide Range Of Applications.
Mount:
Surface Mount
Height:
500 µm
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
5.6 NH
Core Material:
Ceramic
Max DC Current:
300 MA
Case Code (Metric):
1005
Case Code (Imperial):
0402
Self Resonant Frequency:
4 GHz
Products Category:
Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Datasheet:
PE-0402CC5N6STT.pdf
Qty:
796 In Stock
Applications:
Hybrid, Electric & Powertrain Systems Power Delivery Mobile Phones
Width:
508 µm
Length:
990.6 µm
Shielding:
Unshielded
Case/Package:
Current Rating:
300 MA
Test Frequency:
100 MHz
DC Resistance (DCR):
230 MΩ