PE-0402CC180JTT
manufacturer:
PulseLarsen Antenna
Description:
Category:
Inductors, Coils, Chokes
Specifications
Part Number:
PE-0402CC180JTT
Manufacturer:
PulseLarsen Antenna
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
PE-0402CC180JTT Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
PE-0402CC180JTT More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Manufacturer: PulseLarsen Antenna. Tanssion Is One Of The Distributors. Wide Range Of Applications.
Mount:
Surface Mount
Height:
500 µm
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tolerance:
5 %
Case/Package:
0402
Current Rating:
300 MA
Test Frequency:
100 MHz
DC Resistance (DCR):
550 MΩ
Height - Seated (Max):
558.8 µm
Products Category:
Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Datasheet:
PE-0402CC180JTT.pdf
Qty:
799 In Stock
Applications:
Body Electronics & Lighting Factory Automation & Control Tablets
Width:
508 µm
Length:
990.6 µm
Shielding:
Unshielded
Inductance:
18 NH
Core Material:
Ceramic
Max DC Current:
300 MA
Case Code (Metric):
1005
Case Code (Imperial):
Self Resonant Frequency:
2.1 GHz