HKQ04021N5C-T
manufacturer:
TAIYO YUDEN
Description:
Category:
Inductors, Coils, Chokes
Specifications
Part Number:
HKQ04021N5C-T
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
HKQ04021N5C-T Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
HKQ04021N5C-T More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion Is One Of The Distributors. Wide Range Of Applications.
Mount:
Surface Mount
Height:
220 µm
Max Width:
220 µm
Shielding:
Unshielded
Max Length:
420 µm
Schedule B:
Current Rating:
340 MA
Case Code (Metric):
0402
Case Code (Imperial):
1005
Self Resonant Frequency:
10 GHz
Min Operating Temperature:
-55 °C
Products Category:
Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Datasheet:
HKQ04021N5C-T.pdf
Qty:
245 In Stock
Applications:
Body Electronics & Lighting Motor Drives Enterprise Machine
Width:
203.2 µm
Length:
406.4 µm
Min Width:
180 µm
Inductance:
1.5 NH
Min Length:
380 µm
Core Material:
Ferrite
Test Frequency:
500 MHz
DC Resistance (DCR):
170 MΩ
Height - Seated (Max):
Max Operating Temperature:
125 °C