DLC0191AEOG
manufacturer:
DLC Display Co.,Ltd
Description:
1.91" AMOLED 240XRGBX536
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
OLED - Passive Matrix
Product Status:
Last Time Buy
Package:
Box
Viewing Area:
19.80mm W X 44.22mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
1.91" (48.51mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Mfr:
DLC Display Co.,Ltd
Backlight:
Display Mode:
Interface:
MIPI
Dot Pitch:
0.08mm W X 0.08mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
240 X 536
Controller Type:
RM67162
Model Number:
DLC0191AEOG
Introduction
Graphic LCD Display Module Red, Green, Blue (RGB) OLED - Passive Matrix MIPI 1.91" (48.51mm) 240 x 536