RVT35HHBNWC00-B
Description:
IPS TFT BT817Q PCAP OPTICAL BOND
Viewing Area:
71.08mm W X 53.56mm H
Series:
EVE4
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Touchscreen:
Capacitive
Interface:
QSPI, SPI
Dot Pitch:
0.22mm W X 0.22mm H
Dot Size:
Controller Type:
BT817Q (TFT), ILI2132A (CTP)
Model Number:
RVT35HHBNWC00-B
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240