RVT101HVLNWN00
Description:
10.1" TFT IPS HIGH BRIGHTNESS
Viewing Area:
216.96mm W X 135.60mm H
Series:
HB IPS
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Interface:
LVDS
Dot Pitch:
0.17mm W X 0.17mm H
Dot Size:
Controller Type:
EK79202B
Model Number:
RVT101HVLNWN00
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) LVDS 10.1" (256.54mm) 1280 x 800