RVT101HVBNWN00
Description:
10.1" IPS TFT BT817Q HIGH BRIGHT
Viewing Area:
217.96mm W X 136.60mm H
Series:
EVE4
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Interface:
QSPI, SPI
Controller Type:
BT817Q
Model Number:
RVT101HVBNWN00
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 10.1" (256.54mm) 1280 x 800