RVT101HVLFWN00
Description:
10.1" TFT IPS HIGH BRIGHTNESS
Viewing Area:
216.96mm W X 135.60mm H
Series:
HB IPS
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Touchscreen:
Non-Touch
Interface:
LVDS
Controller Type:
EK79202B
Model Number:
RVT101HVLFWN00
Introduction
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) LVDS 10.1" (256.54mm)