RVT35HHBNWN00
Description:
3.5" IPS TFT BT817Q HIGH BRIGHTN
Viewing Area:
52.56mm W X 70.08mm H
Series:
EVE4
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Interface:
QSPI, SPI
Controller Type:
BT817Q
Model Number:
RVT35HHBNWN00
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240