RVT101HVLNWC00
Description:
10.1 TFT IPS PCAP HIGH BRIGHTNES
Viewing Area:
217.96mm W X 136.60mm H
Series:
HB IPS
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Touchscreen:
Capacitive
Interface:
I²C, LVDS, UART, USB
Dot Pitch:
0.17mm W X 0.17mm H
Dot Size:
Model Number:
RVT101HVLNWC00
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) I²C, LVDS, UART, USB 10.1" (256.54mm) 1280 x 800